Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

16.03.2014
niedziela

Godson pisze dyktando

16 marca 2014, niedziela,

Łódzkie dyktando już za nami. Chociaż publiczność została podzielona na sektor VIP-ów i resztę, to przecież w dziedzinie ortografii wszyscy jesteśmy równi. Równym gościem okazał się poseł John Godson, który nie tylko przybył, ale także zawzięcie pisał. Prosił nawet lektora, aby tekst był czytany odrobinę wolniej. Zapewniam, że wynik posła był więcej niż zadowalający.

Dyktando pisał też Marek Belka. Trochę był spięty, ale zupełnie niepotrzebnie (zob. foto), gdyż w umiejętnościach ortograficznych nie zawiódł. Przed dyktandem powiedział, że dla polonisty to zapewne przyjemność torturować innych. Cóż, taka dola belferska. Zdecydowanie wolałbym polityków zamęczać czymś innym. Nieźle też radził sobie wiceprezydent Krzysztof Piątkowski (brawo za wyniki – zob. foto). Osobiście pochylałem się także nad dyktandem Wiesławy Zewald. Bałem się, że wygra osoba publiczna, ale na szczęście była kurator w jedną pułapkę wpadła. Jestem pod wrażeniem dużych umiejętności pani Zewald oraz innych łódzkich VIP-ów.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z imprezy. Tutaj fotograf złapał Johna Godsona. Widać, że poseł nie pęka (obok pisze córka). Info o zwycięzcach tutaj.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Serdecznie dziękuję. Tekst był trudny, ale stymulujący. Pozdrawiam.

  John Godson

 2. Gratuluję zwycięzcom. Pozdrawiam

 3. Zewald jest nauczycielem w końcu

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Sorry, Winnetou, ale takiej wazeliny to się po naszym Gospodarzu nie spodziewałam 🙁

 6. Ale przynajmniej zrzędzić przestał

 7. czy musi pan reklamować faceta,
  z którym jest coś nie tak, skoro uważa Barakaobore za lepszego od Jezusa,
  twierdzącego ze zmartwychwstał 35 osób ?

  Za mało Talibów żyje na rachunek Polaków ?
  A to czy potrafi pisać po polsku jest nie istotne

 8. Panie Gospodarzu, Emilia napisała o tym, co wielu z nas chyba pomyślało. Może zamiast relacji z umiejętności ortograficznych włądz miasta, napisałby Pan, co robią oni w kwestii pomocy dla zredukowanych nauczycieli lub dzieci ze środowisk patologicznych Łodzi.

 9. Tym bardziej że słowa „zredukowani nauczyciele” tak jakoś naturalnie pasują do słów „dzieci ze środowisk patologicznych”. Nikomu taka składanka nie przyszła na myśl?

 10. Kto zwyciężył? To też ważne 🙂

css.php