Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

5.08.2013
poniedziałek

Drzewa do wyrąbania

5 sierpnia 2013, poniedziałek,

Byłem dzisiaj w szkole i zauważyłem z radością, że stoją jeszcze drzewa przeznaczone do wyrąbania. Skoro drzew przyszkolnych nie wyrąbali, to może i z nauczycielami nie będzie tak źle. Może w tym roku jeszcze nas w pień nie wytną.

Kibicuję tym drzewom od chwili, kiedy dowiedziałem się, jaka przyszłość je czeka. Poczułem, że łączy nas wspólnota losu. I do nich, i do nas siekiera jest już przyłożona. Brakuje tylko rozkazu, aby ciąć.

Jakiś czas temu kibicowałem drzewom w innej części Łodzi. Władze wydały zgodę na wyrąbanie, ale tylko drzew martwych. Żywe miały pozostać. Zawiązała się więc grupa osób, której zależało na wycince, i zaczęła drzewa podlewać jakimiś kwasami, podpiłowywać i szkodzić, aby umarły. I tak się stało. Nie minął nawet miesiąc, a wszystko zmarniało. Jak się ludzie uprą, to nawet dąb uschnie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Szkoła bez drzew to jak sedes bez spłuczki. Jeden wielki syf.

 2. ale świętych krów, katechetów nie ruszą i 1.3 mld zł wypadnie z budżetu, a to, ze oni nie maja wykształcenia pedagogicznego to tez nie problem dla MEN.

 3. Trochę za bardzo sobie pochlebiacie określając się mianem „drzewa”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Ewa

  Chwasty, które trzeba wyrwać?
  Lepiej?

 6. @ Ewa
  A czemuż to droga Ewo, pochlebiamy sobie przyrównując się do drzew?
  Drzewa, jak ludzie – są i dęby i osiki, można by tak bez końca dopasowywać typy ludzkie do drzew… O, chyba Ty szkoły bardzo nie lubisz:((

 7. Do Basia: Można było przewidzieć: nic nie zrozumiałaś

 8. No niektóre „chwasty” można by było wyrwać, ale niestety.. są chronione. a nie robią nic.!

 9. Mam nadzieję, że jesteście świadomi, że drzewa pełnią głównie funkcję dekoracyjną i de facto nie dostarczają nam tak dużo tlenu, jak się wszystkim wydaje? Bo t mit, który się dość mocno zakorzenił w głowach polaków.

css.php