Rankingi po maturze

Egzaminy to dobra okazja, aby podwyższyć swoją pozycję w rankingach. W tym roku najlepiej na maturze wyszło PLO Politechniki Łódzkiej. W rankingu łódzkich szkół znalazło się na pierwszym miejscu z trzech obowiązkowych przedmiotów – z języka polskiego, angielskiego i matematyki (zob. ranking).

Jeśli mierzyć wartość szkoły wynikami matury, to liceum politechniki jest doskonałe. Do pięt mu nie dorasta nawet I LO w Łodzi, szkoła uznawana powszechnie za najlepszą. Zresztą parę innych liceów, mających się za wybitne, wyniki matury mają zdecydowanie gorsze. Nauczycielom i uczniom PLO Politechniki Łódzkiej należą się słowa uznania. O ile wysokich wyników z matematyki można się było spodziewać, to rezultat z polskiego zaskakuje. Jak widać, umysły ścisłe potrafią pięknie pisać po polsku.

Moje liceum znalazło się na czwartym miejscu w Łodzi ze wszystkich trzech obowiązkowych przedmiotów, co cieszy i smuci. Cieszy, że nie jesteśmy ostatni, ale smuci, bo chcielibyśmy być pierwsi. Tego przynajmniej oczekują od szkoły rodzice, natomiast samym uczniom jest rybka. Jedna z tegorocznych absolwentek powiedziała, że co jej po wysokich wynikach z matury, skoro i tak musi zdawać egzamin wstępny, aby dostać się na wymarzony kierunek. Kandydatów siedmiuset, a miejsc dwadzieścia. Jak się dostanie, liceum trafi do rankingu kosmicznego, bo zwykły takiego sukcesu nie obejmie. Trzymam kciuki i życzę jej, aby znalazła się w niebie (a szkoła razem z nią).