Smutne wakacje

W województwie łódzkim prawie pół tysiąca nauczycieli traci pracę, a tysiąc przechodzi na niepełny etat. W najgorszej sytuacji są poloniści, nauczyciele klas I-III oraz wychowania fizycznego, ale zwolnienia dotknęły także matematyków, germanistów i anglistów.

Co najdziwniejsze, ze szkoły wyrzuca się też nauczycieli przedmiotów zawodowych, mimo że szkolnictwo zawodowe jest w Łodzi traktowane priorytetowo. Informację o zwolnieniach publikuje ZNP na swojej stronie tutaj. Dla sporego grona kolegów będą więc to smutne wakacje. Co to za urlop, gdy nie wraca się po nim do pracy?

Zwolnionym nauczycielom trudno będzie znaleźć pracę nie tylko w szkole, ale gdziekolwiek. Nie cieszymy się bowiem dobrą opinią. Chodzi głównie o cechy charakteru. Podobno trudno nam współpracować, słuchać poleceń innych, łatwo się obrażamy. W pewnej firmie szef zarządził podczas spotkania z pracownikami pół godziny medytacji – tu i teraz. Wszyscy pracownicy natychmiast zaczęli medytować. Tylko jedna osoba powiedziała, że to nie dla niej i wyszła. Zgadnijcie, kto tak się zachował.