Dziewczyny w kaskach

Komu miłe są studia na politechnice i kto jest tegoroczną maturzystką (kobietą), powinien w sobotę 14 kwietnia wziąć udział w biegu w kaskach. Akcję organizują Fundacja „Perspektywy”, Politechnika Łódzka i Akademicki Związek Sportowy. Na razie dziewczyny będą biegać tylko w Łodzi i Warszawie (Politechnika Warszawska), a za kilkanaście dni także w Poznaniu i Opolu (zob. info).

Fundacja „Perspektywy” od dobrych kilku lat zachęca płeć piękną do studiowania na politechnice. Co roku w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki” organizowane są różne przedsięwzięcia. Tym razem jest to bieg w kaskach. Fajnie byłoby zobaczyć, jak dziewczyny biegiem walczą o indeks na uczelni technicznej. 26 kwietnia, na zakończenie akcji, politechniki otworzą swoje drzwi tylko dla dziewczyn. Rozumiem, że panom wstęp wzbroniony.

Ciekawe, czy politechnikę będą reprezentować pracownicy płci żeńskiej, czy też panowie uczeni chcą się spotkać z paniami maturzystkami. Na miejscu kadry akademickiej wystawiłbym do boju kobiety. Obawiam się jednak, że kadra zdominowana jest przez mężczyzn. Przydałoby się zatem, aby politechniki otworzyły się nie tylko na przyjmowanie studentek, ale też na zatrudnianie kobiet. Nie w dziekanacie, bo tam kobiety już są, ale w charakterze wykładowców. Bieg w kaskach po indeks to zapewne początek wielkich zmian na politechnikach. Najpierw dziewczyny zaczną studiować kierunki techniczne, a potem przejmą na tych uczelniach władzę. Czego im z całego serca życzę. Dziewczyny na politechnikę, a chłopcy na polonistykę.