Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

12.10.2015
poniedziałek

Nagrody dla wszystkich nauczycieli

12 października 2015, poniedziałek,

Nauczyciele już wiedzą, czy otrzymają w tym roku nagrodę. Kto nic nie wie, ten na pewno nic nie dostanie. Chyba że rózgę.

14 października jedni nauczyciele dostaną nagrodę, a inni karę. Karą jest bowiem brak nagrody, szczególnie gdy ktoś dobrze pracował. Środki, jakimi dysponuje dyrektor, są niewielkie. Wystarczy na skromne nagrody dla 10-15 proc. załogi. Większość na nic nie może liczyć, najwyżej na dobre słowo. Z tym jednak bywa jeszcze gorzej niż z nagrodami pieniężnymi.

W podobnej sytuacji są dyrektorzy szkół. Nieliczni zostaną nagrodzeni przez wójta, burmistrza, prezydenta, ministra czy kuratora, większość otrzyma karę w postaci braku jakiejkolwiek nagrody. Wyniki nie mają nic do rzeczy. Nagradza się co dziesiątego dyrektora i ani jednego więcej. Frustracja pominiętych sięgnie zenitu.

Współczuję wszystkim nauczycielom, których szefowie nie zostaną nagrodzeni. Jeszcze bardziej współczuję uczniom, których będą uczyć nauczyciele ukarani brakiem nagrody. Bardzo współczuję wszystkim rozżalonym i zawiedzionym. Szkoda, naprawdę wielka szkoda, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie nagradza się wszystkich pracowników oświaty bez wyjątku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
 1. Wspaniały tekst. Troszkę tylko za krótko pomyślany. Bo nauczyciele, choć ważni, nie są pępkiem polskiego świata a jedynie odpryskiem tego, co się nazywa sferą na państwowym garnuszku. Tam wszędzie obowiązuje system nagród i premii. I tylko w przypadku górników to się nazywa przywileje. W każdym innym to się po prostu należy jak psu buda (żal mi psów, nie urzędników). Prawda?
  A efekt: Pamiętaj urzędasie, że to nie ty zarabiasz tylko państwo polskie robi ci łaskę. Pod warunkiem, że się odpowiednio zachowasz. No, powiedzmy, raczej będziesz wierny i poddany. To wspaniała metoda budowania społeczeństwa oddanych niewolników. Co ciekawe, ci niewolnicy sami skaczą sobie do gardeł, kiedy ktoś dostanie więcej. Albo nic.
  I tak jest to państwo niewolnicze zbudowane. Skutki w nastawieniu do codziennej pracy świetnie Pan skomentował. A odpryski, głęboko zakorzenione, tej mentalności wyraźnie są widoczne w komentarzach służbowych rencistów blogowych.
  Bo przecież wyborcze hasła dla niewolników to: „Polacy zasłużyli” i „Polakom się należy”, „Polacy powinni otrzymać więcej”. A dostają mecz piłkarski.
  Hi hi, powodzenia w użalaniu nad sobą.

 2. Dlaczego mają dostać wszyscy??? Za pracę dostaje się pensję – nagroda jest za coś. W moim powiecie liczba nauczycieli jest od lat ta sama choć dzieci ubywa i obcięto nam o 2,7 mln subwencję. Skoro jest mniej pieniędzy to należy zwolnić część nauczycieli jak to się wszędzie robi. Co zrobiono? Zabrano pieniądze z innych działów i włożono w oświatę. Efekt? Drogi się sypią, bo pieniądze poszły „dla belfrów”. Za rok dzieci będzie mniej. Z czego wezmą tym razem? Nie wiem.
  I jeszcze jedno – czemu w szkole są trzymani belfrzy, którzy nie potrafią uczyć, złośliwi i wredni. Bardzo często rodzice muszą się nagimnastykować aby klasa się takiego belfra pozbyła. I nie chodzi o wymagającego i surowego belfra.

 3. Nagroda dla wszystkich!

 4. I znowu Gospodarz pisze głupoty i jątrzy. Wiadomo, ze nie wszyscy dostaną nagrody i wiekszość nauczycieli nie robi z tego żadnej sprawy. Jeżeli ktoś nie moze pogodzic się z tym, ze inni dostali nagrodę, to znaczy, ze jest małostkowym frustratem, a tacy zdarzają się w każdym środowisku. Natomiast sugestia Gospodarza jakoby nienagrodzony nauczyciel miał odgrywac się na uczniach jest po prostu obrzydliwym pomówieniem. Panie Dariuszu, jeżeli pamięta Pan jeszcze, jak to jest być nauczycielem, to powinien Pan wiedzieć, że pracujemy nie dla nagród. Satysfakcja z tego, ze przyczyniło się do rozwoju mlodych ludzi, czy też miłe słowa uczniów lub absolwentów staną za każdą nagrodę.
  Oczywiscie, może Pan zasłaniać się ironiczną konwencją swojego wpisu, ale – niestety – powyższe komentarze swiadczą dobitnie, że tej ironii nikt nie dostrzega.
  Pozdrawiam wszystkich nauczycieli w przededniu Ich święta.

 5. @totmes72 13 października o godz. 11:31 246001
  „W moim powiecie liczba nauczycieli jest od lat ta sama choć dzieci ubywa”
  No to czyja to jest wina, drogi @totmes72, czyja?!
  Już ci się twoja żona nie podoba?
  To weź się za żonę sąsiada!
  Ja mam tam do was do powiatu przyjechać, dzieci wam narobić?
  Sami nie potraficie?

css.php