Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

12.08.2015
środa

Nauczyciele pracują w wakacje

12 sierpnia 2015, środa,

Leżę sobie nad wodą i korzystam z uroków wakacji, gdy nagle mój spokój zostaje przerwany przez telefon ze szkoły. Okazuje się, że nauczyciele wrócili i już pracują. Mam nadzieję, że to nie przez mnie.

Pisałem jakiś czas temu, że jak ktoś nie dokończył roboty przed wakacjami, to powinien wrócić i zrobić swoje. Gdy okazało się, że w mojej szkole nauczyciele pracują w sierpniu, nabrałem podejrzeń, iż w jakimś stopniu się do tego przyczyniłem. Gdyby tak było naprawdę, musiałbym się liczyć, że po powrocie czeka mnie kocówa. Bijcie, koleżanki i koledzy, należy się.

Na szczęście powód był inny. Do pracy wróciła komisja ds. planu lekcji. Roboty przy układaniu planu jest tyle, że zespół musi zacząć już teraz, inaczej nie zdąży przed początkiem roku szkolnego.

Obawiam się, że koleżanki i koledzy z mojego liceum mocno przesadzili, że wzięli się za plan tak wcześnie. Uczniowie przyjdą na rozpoczęcie roku szkolnego i od razu dostaną gotowy spis zajęć. Potem wyjdą ze szkoły i rozniosą tę wieść po całym mieście. A przecież w wielu placówkach układanie planu zaczyna się dopiero we wrześniu i trwa do połowy października.

Uczniowie z tych szkół dowiedzą się, że skoro u nas można być gotowym ze wszystkim na 1 września, to dlaczego u nich nie można. I kocówa murowana – ale tym razem nie dla mnie, tylko dla zespołu ds. planu lekcji. Bijcie, ludzie, za pracę w wakacje należy się surowa kara. Co z nich za nauczyciele!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. O ile sobie przypominam to w sierpniu odbywają się egzaminy poprawkowe więc liczba nauczycieli jaka musi wcześniej wrócić jest większa.

  2. Plan zaczęłam układać już w lipcu. 20.08 wracam kontynuować pracę. Nikomu nie życzę takiego wyróżnienia. Ja także boje się kocówy od niezadowolonego koleżeństwa.

  3. Właśnie, nieśpiesznie, piszę program nauczania z przedmiotu. Praca mało ważna, bo w domu, ale za to nie boję się niezadowolonych koleżanek.

  4. Układanie planu lekcji należy do obowiązków wicedyrektora (za to m.in. otrzymuje funkcyjne, u nas 800 zł).
    Ewentualne uwagi, skargi, niezadowolenia- do tegoż.
    Dziwię się, że ktoś się u Pana zgłosił (dał wmanewrować) w to zajęcie, w dodatku kosztem urlpou.

css.php