Szkoła biegnie

Niezwykłego wyczynu dokonała Agnieszka Błażejczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi. Niezwykłego nie dlatego, że pobiegła w maratonie, i to po raz kolejny, ale dlatego, że zaraziła tym nauczycieli, rodziców oraz samych uczniów. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo cała rada pedagogiczna pobiegnie i będzie to rekord Guinnessa.

Wszystko zaczęło się od dyrektorki. To ona dwa lata temu pobiegła jako jedyny reprezentant szkoły. Wtedy był to dystans 10 km, jednak już rok później dała radę przebiec cały maraton (zob. wspomnienie). Do tego nie była już sama. Razem z nią pobiegli – na razie na krótszym dystansie – nauczyciele i rodzice uczniów. W biegu na 10 km wzięło udział kilkoro przedstawicieli szkoły. W tym roku dyrektorka zaliczyła maraton już nie sama. Ze szkoły towarzyszył jej przewodniczący Rady Rodziców oraz mama uczennicy (zob. wypowiedź dyrektorki). Szkoła rośnie więc w siłę.

Być dyrektorem szkoły i mieć siłę biegać – to jest naprawdę coś. A przecież dyrektorowanie potrafi wykończyć. Mieć pasję i umieć nią zarażać innych – wielka sprawa. Piękny przykład dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Szkoła Agnieszki Błażejczyk na pewno nie stoi w miejscu.